AÖF İngilizce 1 Final

Çıkmış Soru Çözümleri (2012-2018)

İngilizce bilmiyorsanız Açıköğretim Fakültesinin en uğraştırıcı derslerinden biri İngilizcedir. Diğer dersler 6-8 üniteyken İngilizcenin 12 ünite olduğunu görürsünüz. Bu durumda yardımcı kaynaklar kaçınılmaz olmaktadır.

Bu eğitimi neden almalıyım?

Eğer birden fazla defa İngilizceden kaldıysanız ya da hiç kalmakla uğraşmak istemiyorsanız bu eğitimi almalısınız. Bildiğiniz gibi AÖF'de aldığınız ders kadar harç ücreti ödersiniz. Herhangi bir dersi geçmek size hem para hem de zaman tasarrufu sağlayacaktır.

Bu eğitim kimler için?

Bu eğitimde sıfırdan konu anlatımı yoktur. Konular ve kelimeler soru çözümü üzerinden tekrar edilir. Temel seviyede İngilizce bilginiz varsa bu eğitim sizin için. Ama "What is your name?" gibi basit cümleler bile size yabancı geliyorsa önce temel İngilizce derslerini almalısınız.

Eğitimde neler var?

Program içeriğinde son 6 yılın çıkmış sorularının videolu çözümleri bulunmaktadır. Ayrıca videolardan sonra sizin de soruları çözüp pratik yapmanız için quizler bulunmaktadır. Soruları ve cevap anahtarlarını da pdf olarak bilgisayarınıza, tabletinize veya telefonunuza indirebilirsiniz.

Burada yer almayan herhangi bir sorunuz varsa iletişime geçebilirsiniz.


Ders Müfredatı


  2013-2014 Dönem Sonu Sınavı
Kilidin açılmasına gün
gün kayıt olduktan sonra
  2014-2015 Dönem Sonu Sınavı
Kilidin açılmasına gün
gün kayıt olduktan sonra
  2015-2016 Dönem Sonu Sınavı
Kilidin açılmasına gün
gün kayıt olduktan sonra
  2016-2017 Dönem Sonu Sınavı
Kilidin açılmasına gün
gün kayıt olduktan sonra
  2017-2018 Dönem Sonu Sınavı
Kilidin açılmasına gün
gün kayıt olduktan sonra

Eğitmeniniz


Çağrı Menteş
Çağrı Menteş
Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi arasındaki özel protokolden yararlanarak 19 yaşındayken tam zamanlı olarak öğretmenliğe başladım. Öğretmenliğimin ilk yılında öğrencilerimle hazırladığım bir projede "Danışman Öğretmen 3.'lük" ödülü kazandım. Milli Eğitim'e bağlı devlet okullarında ilkokul, ortaokul, meslek lisesi, anadolu lisesi gibi çeşitli kademelerdeki okullarda görev yaptıktan sonra yetişkin eğitimine geçtim.
İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı kurslarda 16 yaş üstü yetişkinlere ders verirken sahip olduğum serbest çalışma ortamı sayesinde farklı teknikler ve materyaller kullanarak kendimi geliştirdim. 5 dönem bu şekilde eğitim vermenin ardından kısa bir süre bir devlet üniversitesinde hazırlık sınıfında derslere girdim.
Aldığım İngilizce öğretmenliği eğitimine ek olarak, Yunus Emre Enstitüsü ve Ankara Üniversitesi işbirliğiyle işin duayenlerinden "Yabancılara Türkçe Öğretimi" dersleri aldım ve başta TÖMER olmak üzere çeşitli kurumlarda uygulama fırsatı buldum.
Eğitimde beni en çok heyecanlandıran iki olgu herkesin erişebileceği ücretsiz eğitim ve eğitim teknolojileri. Buradan yola çıkarak başladığım YouTube Çağrı Hoca kanalım Eylül 2020 itibariyle 250 video ile 67.000 abone ve 8.5 milyon görüntüleme sayısına ulaştı. Ayrıca 2011 yılından beri farklı kurumlar için uzaktan canlı ders verme ve akıllı telefon uygulamaları için danışmanlık yapma fırsatı buldum.
Profesyonel hayatım dışında video ve ses düzenleme, materyal tasarımı, çocuk gelişimi gibi konulara özel ilgi duyuyorum. Evliyim, bir oğlum var.

Sıkça Sorulan Sorular


Bu eğitim ne zaman başlıyor ve bitiyor?
Kurs hemen başlar ve bitirme süresi yoktur! Tamamen kendi hızınızda ilerleyebileceğiniz bir çevrimiçi eğitimdir - ne zaman başlayacağınıza ve ne zaman bitireceğinize siz karar verirsiniz.
Ödeme sistemi güvenilir mi?
Ödeme altyapımız olan Stripe dünyanın en büyük ve en güvenilir ödeme aracılarından biridir. Ödeme almak için Stripe'ı kullanan bazı markalar şunlardır; Facebook, Shopify, Pinterest, National Geographic, Under Armour, Unicef, Khan Academy...
Telefonumdan izleyebilir miyim?
Bilgisayar, tablet veya telefon. İnternet bağlantınızın olduğu istediğiniz cihazdan eğitimlere erişebilirsiniz.

Şimdi başla!