Hukuk İngilizcesi

Temel Kavramlar

Hukuk İngilizcesi Temel Kavramlar Programını Neden Almalıyım?

Dünya genelinde yaygınlaşan küreselleşme akımının da etkisiyle yabancı dil bilmek her önemli mesleğin hatta gündelik hayatın gerekliliği haline geldi. Bu bağlamda kariyerinize katkı sağlamak içine mesleki İngilizce olmazsa olmazlardan olmuş durumda. Hukukçular içinde git gide artan yabancı müvekkil portföyü, Hukuk İngilizcesini hukukçular için olmazsa olmaz haline getirmektedir. Bu kursumuzda Temel seviyeden başlayarak Hukuk İngilizcesinde yetkinlik kazanmanızı hedeflemekteyiz.

Hedef kitle kimdir?

Hukuk fakültesi öğrencileri
Avukatlar
Diğer hukuk alanında faaliyet gösterenler

Gereksinimler

A1-A2 Seviyesinde İngilizce Yetkinliği
Genel Hukuk Bilgisi

Neler Öğreneceğim?

Hukuk İngilizcesine Hakim Olacaklar
Mesleki İngilizcelerinde Yetkinlik Kazanacaklar

Program Süreci

Program, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır.Programa kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz.Programlara katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan programa katılabilirsiniz.Program süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.


Ders Müfredatı


  Basic Terms
Kilidin açılmasına gün
gün kayıt olduktan sonra
  Basic Concepts
Kilidin açılmasına gün
gün kayıt olduktan sonra
  The Sources of Law
Kilidin açılmasına gün
gün kayıt olduktan sonra
  Subject Matter
Kilidin açılmasına gün
gün kayıt olduktan sonra
  Court Structure
Kilidin açılmasına gün
gün kayıt olduktan sonra
  Court Personnel
Kilidin açılmasına gün
gün kayıt olduktan sonra
  Phrasal Verbs
Kilidin açılmasına gün
gün kayıt olduktan sonra
  Review Test
Kilidin açılmasına gün
gün kayıt olduktan sonra

Eğitmeniniz


Çağrı Menteş
Çağrı Menteş
Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi arasındaki özel protokolden yararlanarak 19 yaşındayken tam zamanlı olarak öğretmenliğe başladım. Öğretmenliğimin ilk yılında öğrencilerimle hazırladığım bir projede "Danışman Öğretmen 3.'lük" ödülü kazandım. Milli Eğitim'e bağlı devlet okullarında ilkokul, ortaokul, meslek lisesi, anadolu lisesi gibi çeşitli kademelerdeki okullarda görev yaptıktan sonra yetişkin eğitimine geçtim.
İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı kurslarda 16 yaş üstü yetişkinlere ders verirken sahip olduğum serbest çalışma ortamı sayesinde farklı teknikler ve materyaller kullanarak kendimi geliştirdim. 5 dönem bu şekilde eğitim vermenin ardından kısa bir süre bir devlet üniversitesinde hazırlık sınıfında derslere girdim.
Aldığım İngilizce öğretmenliği eğitimine ek olarak, Yunus Emre Enstitüsü ve Ankara Üniversitesi işbirliğiyle işin duayenlerinden "Yabancılara Türkçe Öğretimi" dersleri aldım ve başta TÖMER olmak üzere çeşitli kurumlarda uygulama fırsatı buldum.
Eğitimde beni en çok heyecanlandıran iki olgu herkesin erişebileceği ücretsiz eğitim ve eğitim teknolojileri. Buradan yola çıkarak başladığım YouTube Çağrı Hoca kanalım Eylül 2020 itibariyle 250 video ile 67.000 abone ve 8.5 milyon görüntüleme sayısına ulaştı. Ayrıca 2011 yılından beri farklı kurumlar için uzaktan canlı ders verme ve akıllı telefon uygulamaları için danışmanlık yapma fırsatı buldum.
Profesyonel hayatım dışında video ve ses düzenleme, materyal tasarımı, çocuk gelişimi gibi konulara özel ilgi duyuyorum. Evliyim, bir oğlum var.

Sıkça Sorulan Sorular


Bu eğitim ne zaman başlıyor ve bitiyor?
Kurs hemen başlar ve bitirme süresi yoktur! Tamamen kendi hızınızda ilerleyebileceğiniz bir çevrimiçi eğitimdir - ne zaman başlayacağınıza ve ne zaman bitireceğinize siz karar verirsiniz.
Kursa ne zamana kadar erişebilirim?
Ömür boyu desek? Kaydolduktan sonra, bu eğitime istediğiniz kadar ve sahip olduğunuz tüm cihazlarda sınırsız erişime sahip olursunuz.
Ödeme sistemi güvenilir mi?
Ödeme altyapımız olan Stripe dünyanın en büyük ve en güvenilir ödeme aracılarından biridir. Ödeme almak için Stripe'ı kullanan bazı markalar şunlardır; Facebook, Shopify, Pinterest, National Geographic, Under Armour, Unicef, Khan Academy...

Şimdi başla!