İngilizcedeki En Yaygın 3000 Kelime

Bu kitaplarda ne var?

  • A1-C2 seviyesinde en çok kullanılan 3000 kelime
  • 3000 kelimenin Türkçe anlamı
  • 3000 kelime için 1000 örnek cümle
  • 3000 İngilizce örnek cümlenin tercümesi
  • Kitaplara özel 3 adet Quizlet çalışma seti
  • A1-C2 seviyeleri için 300 sayfalık çoktan seçmeli kelime testi


Bu liste nasıl hazırlandı?

1. aşamada Oxford 3000, Longman Communication 3000, 4000 Essential Words gibi listelerdeki kelimeler tarandı.

2. aşamada bu kelimeler kullanım sıklıklarına ve listelerdeki yer alma sayılarına göre derlendi.

3. aşamada Türkçeye geçen ve herkesin bilebileceği kelimeler listeden ayıklandı. Böylece Türk öğrencilere özel bir liste oluşturuldu. Örneğin “robot” kelimesini listeye almanın kimseye bir katkısı olmaz değil mi?

4. aşamada kelimeler CEFR seviyelerine göre A1’den C2’ye kadar ayrıldı.

5. aşamada her seviyedeki kelimeler kendi içinde rastgele sıralandı. Çünkü araştırmalara göre bir kelime listesini alfabetik olarak çalışmak doğru bir yöntem değil. Alfabetik sıra akılda tutmayı zorlaştırıyor.

6. aşamada her kelime için uygun bir cümle seçildi. Çünkü bir kelimeyi öğrenmenin en iyi yöntemi onu bağlam içinde görmektir.

7. aşamada örnek cümlelerin Türkçe tercümeleri yapıldı. Böylece listeye çalışanlar doğru anlayıp anlamadıklarını kontrol edebilirler.

Quizlet Çalışması

Örnek Sayfa


Eğitmeniniz


Dijital Dil Okulu
Dijital Dil Okulu

Dijital Dil Okulu, alanında 15 yıla yakın tecrübeye sahip, Voscreen, Duolingo, Lingu gibi dünyanın önde gelen dil öğrenme uygulamalarına katkıda bulunmuş, Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarında ve şirketlerinde ders vermiş hocaları bünyesinde barındırmaktadır.

Genel İngilizce dışında Türkiye'de çok az eğitmenin verdiği Hukuk İngilizcesi, Girişimciler için İngilizce, Gazeteciler için İngilizce gibi pek çok özel alanda dersleri de yine bu eğitmenlerden alabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular


Bu kitap setleri kargoyla mı gelecek?
Hayır, bu e-kitaplar pdf formatındadır. Bilgisayar, tablet, telefon gibi cihazlarınıza indirebilir veya çıktısını alabilirsiniz.
Ne kadar süre erişimim olacak?
Dosyaları kendi cihazınıza indirdiğiniz için sınırsız erişim hakkınız var.
Memnun kalmazsam?
Video paketlerinde verdiğimiz 30 günlük iade garantisini bu pdf'lerde veremiyoruz çünkü bu dosyalar ilk günden cihazlara indirilebiliyor ama şunu söyleyebiliriz: bu e-kitapları alanların %99'u 5 yıldız, %'i ise 4 yıldız vererek memnuniyetlerini ifade ettiler. Henüz memnun kalmayan olmadı yani.

Şimdi başla!